Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Будинок у колесі

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Будинок у колесі

Двоє нью-йоркських художників переосмислили квартирне питання, обладнавши будинок у гігантському колесі. Півтора тижні вони проживуть у ньому на очах у відвідувачів Бруклінського музею, намагаючись досягти хиткої рівноваги між підвішеними предметами меблів та між собою. Немов білки в колесі, Алекс Шведер і Ворд Шиллі крутяться у своїй гігантській інсталяції. 

У конструкції діаметром майже 8 м і вагою близько 2 т вони самотужки обладнали справжнє помешкання.
Один із них увчився на архітектора, тож разом із напарником легко впорався з премудростями механіки. Наприклад, кухня й ванна тримаються на рухомих осях і ніколи не перевертаються. Стійкість їм забезпечує вага води — її запас у кожній із кімнат розраховано рівно на десять днів.
А ось розрахувати фізику людських взаємин виявилося складніше. Художники зізнаються, що найважче дотримувати балансу між собою — у прямому та переносному сенсі. Шеллі, що оселився на зовнішньому боці колеса, для пересування потрібно більше сторонньої допомоги.
До теми впливу будинків на стосунки їхніх мешканців художники зверталися й раніше. Це – остання інсталяція з їхньої трилогії «Архітектура соціальних взаємин». Про них, як сподіваються автори, задумаються й відвідувачі, що спостерігають за ними. Після того, як пара експериментаторів покине свій обертовий дім, колесо залишиться в музеї ще на місяць.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply