Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Борщ внесли в національний список культурної спадщини

Автор:

|

Листопад 19, 2020

|

Рубрика:

Борщ внесли в національний список культурної спадщини

Експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України внесла український борщ до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Про це повідомив Євген Клопотенко, відомий кулінарний експерт, шеф-кухар і телевізійний ведучий.
Внесення борщу до цього переліку він домагався впродовж півтора року, зумисне створивши громадську організацію «Інститут культури України». Після цього п. Клопотенко відправив свою команду в борщову експедицію по всій країні. Її учасникам експедиції було необхідно зібрати родинні рецепти борщу з усіх куточків країни.
Зі слів кулінарного експерта, паралельно він пройшов 12 етапів підготовчої роботи зі збирання та затвердження документації, які тривали понад рік. «Я взяв 5 л борщу, прийшов з ним до Експертної раду, поставив баняк на стіл та сказав, що саме це необхідно підтримати. Дві с половиною години дискусії і (рішення про включення експертна рада прийняла. — Ред.) одноголосно», — поділився він.
Як зазначили у Міністерстві культури й інформаційної політики України, поява борщу в національному переліку нематеріальної спадщини — важливий крок в рамках підготовки номінаційного досьє до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Цей крок також реалізовуватиме організація Євгена Клопотенка.
Він додав, що росіяни часто видавали борщ за свою страву. Цей факт і змусив його домагатися внесення борщу до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини. До слова, у переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО є, до прикладу, неаполітанська піца та Косівська мальована кераміка.
Як повідомляв «Міст», американець довів, що борщ — українська страва.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply