Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Біля Майорки виявили корабель часів Римської імперії

Автор:

|

Жовтень 23, 2019

|

Рубрика:

Біля Майорки виявили корабель часів Римської імперії

Поблизу пляжів Майорки в Іспанії морські археологи виявили сліди аварії, якої зазнав корабель приблизно 1,8 тис. років тому. Як зазначають археологи, морське біля пляжу С’Ареналь було всіяне майже сотнею римських глечиків, багато з яких залишалися неушкодженими.
З огляду на активність людей неподалік від берега і цінність знахідки, влада скористалася допомогою Балеарського інституту досліджень в морській археології для документування та вилучення стародавніх предметів до того, як їх розграбують.
Торговий корабель затонув у ІІІ ст., коли перевозив вантаж з півдня Піренейського півострова (сучасна материкова Іспанія) до Риму. Поряд зі слідами аварії корабля археологи налічили 93 амфори з двома ручками і вузькою шийкою, якими користувалися греки та римляни.
Влада Майорки контактує з фахівцями, котрі відповідатимуть за аналіз умісту амфор. Вони також проаналізують деревину корабля і будь-які написи з уламків, аби спробувати зібрати докупи дані про його історію.
Судячи з маршруту корабля і часу катастрофи, вчені підозрюють, що на ньому були оливкова олія, вино і соус із ферментованої риби під назвою гарум. Його іноді називають «римським кетчупом». Цей продукт, схожий на соєвий соус, був популярним у стародавні часи, і вважається, що саме тому багато людей у Римській імперії були заражені паразитами, вважає біолог-антрополог Пірс Мітчелл.
Через сильний специфічний запах приготування гарума в містах було заборонене. Готовий соус запечатували в маленькі глиняні посудини і таким чином постачали в римські провінції. У деяких реґіонах гарум заміняв кухарям сіль.
«Що стосується військово-морської архітектури, ця аварія корабля є однією з найкраще збережених у всьому Середземномор’ї часів Римської імперії», — сказали в департаменті з питань культури і спадщини Ради Майорки. Результати роботи археологів виставлять у музеї Майорки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply