Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Бджіл звинуватили у контрабанді пилку та нектару

Автор:

|

Березень 13, 2021

|

Рубрика:

Бджіл звинуватили у контрабанді пилку та нектару

Австрійська компанія Zallzburg, яка спеціалізується на виробництві унікального альпійського «дикого меду», звернулася в муніципальний суд із звинуваченням свого сусіда-конкурента — швейцарської фірми Albert corp. Про це повідомив Ігор Ліскі, засновник Українського інституту майбутнього. За його словами, суть звинувачення не має аналогів в юриспруденції.
Австрійські бджолярі давно були стурбовані різким зменшенням медозбору. «Й ось вони з’ясували, що щодня тонни унікальної солодкої продукції мільйони швейцарських бджіл переносять через Альпи, а кількість збиральниць за останні роки збільшилася в кілька разів! Австрійці стверджують, що раніше екологічно чистих альпійських лугів вистачало й Австрії, й Швейцарії. Тепер же число швейцарських пасік у прикордонній смузі зросло, що загрожує медовому бізнесу в Австрії», — пояснив експерт.
Він уточнив, що в результаті судового розгляду швейцарці визнали звинувачення на свою адресу справедливими. «Зростання активності бджолярів пояснюється збільшенням замовлень на екологічно чистий мед англійською компанією Medoff, що виробляє горілку, до складу якої він входить. Зараз попит на неї зріс, відповідно, збільшилася потреба і в меді», — зазначив фахівець.
Суд опинився у скрутному становищі. «За всіма чинними законами перетин товару через кордон без декларації та виплати мита кваліфікується як контрабанда. Своєю чергою, швейцарська фірма повністю відкидає ці звинувачення, називаючи їх абсурдними. Водночас її представники готові піти на компроміс: якимось чином компенсувати витрати своїх австрійських колег, якщо ті нададуть докази про точну кількість швейцарських бджіл, що «незаконно» перетинають кордон, й обсяги перенесених ними пилку та нектару», — розповів він.
Тож суд не знайшов нічого кращого, як запропонувати австрійцям надати докази. «Тепер їм потрібно винайти спосіб, за допомогою якого можна розрізняти бджіл за національною приналежністю», — підсумував п. Ліскі.
Як повідомляв «Міст», Канаді допоможуть українські бджоли.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply