Багет внесли до списку нематеріальної спадщини

Багет додали до списку нематеріальної спадщини людства ЮНЕСКО. Організація, яка шанує традиції, які треба зберігати, більше, ніж самі продукти, відзначила майстерність і культуру, що оточує цей важливий елемент французьких столів.
Багет як нематеріальну спадщину людства у Франції обрали серед інших претендентів — паризькими дахами з цинку та фестивалем вина. У світі багет — це визнана емблема повсякденного життя французів, і що кожного дня його купують близько 12 млн французьких споживачів, і що з пекарень щороку виходить більше 6 млрд багетів. А Еммануель Макрон, президент Франції, описав багет як «250 г магії та досконалості».
Це визнання є особливо важливим з огляду на загрози цьому традиційному виробництву, таких як індустріалізація та зменшення кількості пекарень, особливо в сільських громадах. 1970 року було близько 55 тис. кустарних пекарень (одна пекарня на 790 жителів) порівняно з 35 тис. сьогодні (одна на 2 тис. жителів), тобто в середньому зникало 400 пекарень на рік упродовж 50 літ.
Постійно розвиваючись, «традиційний» багет суворо регулюється указом 1993 року, що спрямований на захист ремісників-пекарів і водночас накладає на них дуже суворі вимоги, такі як заборона добавок. Також багет є предметом національних змагань, під час яких «претендентів» розрізають уздовж, щоб журі оцінило структуру та колір м’якуша, який має бути ідеально вершковим.
Останнім часом споживання багета у Франції зменшується, особливо серед заможних верств населення міст, яке віддають перевагу хлібу на заквасці. І мало хто знає, що насправді багети першими почали випікати у Львові.
Як повідомляв «Міст», Український борщ — культурна спадщина ЮНЕСКО.
ВРУ підтримала три іспити на громадянство України
Треба додати ще й математикуКарикатурна мобілізація Кремля та визволення захисників «Азовсталі» — того ж дня
Карикатурна мобілізація росіян не повинна дивувати світ, бо росіяни, цСитуація з поширенням пандемії Covid-19 в Україні та світі
Цікаво було б дізнатися хто як ставиться до вакцинації. Я довгий час бП'ять країн створили союз для Індо-Тихоокеанського реґіону
Ви можете припинити показувати країни Океанії як начебто «імпотентів»