Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Археологи знайшли картини індіанців майя

Автор:

|

Серпень 09, 2018

|

Рубрика:

Археологи знайшли картини індіанців майя

Група археологів виявила печерні картини майя в Юкатані. Знахідка, ймовірно, зробить печеру найбільш значущою в Мексиці. Зображення розташовані на ділянці довжиною 15 м і висотою 5 м. «Це не єдина печера з картинами в Юкатані, але вона найважливіша, бо тут є багато елементів: птахів, ссавців, хрестів, геометричних фігур, людських форм, а серед них відбитки долонь спереду і ззаду», — наголосив мексиканський археолог Серхіо Грожан Абімері, автор відкриття.
Він пояснив, що барви картин отримані з широкого спектру природних пігментів та інших матеріалів, таких як червона земля, відома місцевою мовою як k’ankab. Він додав, що ні вік картин, ні їхнє точне значення ще не визначені.
Команда д-ра Грожана планує повернутися до печери з археологами з Національного інституту антропології й історії для подальшої роботи з ідентифікації. «Ми ще не можемо розкрити точне місце розташування печери, бо, на жаль, в Юкатані грабіжники та вандали завжди на крок попереду нас, — зауважив д-р Грожан. — Юкатан багатий культурно, але, на жаль, немає ніякого інтересу з боку трьох рівнів влади. Вони не цінують або не поважають священні місця майя, навіть перетворили деякі з них в аквапарки».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply