Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Апарат для знищення спогадів

Автор:

|

Січень 12, 2012

|

Рубрика:

Апарат для знищення спогадів

Дзвінка Сагайдак

Розлучитися з неґативними спогадами й залишити їх у минулому році жителям Нью-Йорка та численним туристам допомагала звичайна машинка для різання паперу. Її було встановлено на центральній площі Нью-Йорка — Таймс-сквер. Кожному бажаючому пропонувалося вкинути в автомат будь-які документальні свідчення неґативних подій, що відбулися 2011-го. Люди охоче шикувалися в чергу до машинки, яка невтомно «перемелювала» фотографії колишніх коханих, рахунки, що нагадують про витрати, штрафи за неправильне паркування, газети з неприємними статтями й інший паперовий непотріб, котрий навіває нерадісні думки. Дехто навіть приносив результати медичних аналізів, які не сподобалися.

В автомат потрапили також аркуші паперу зі словами «зайві кілограми», «кредит на освіту», «песимізм». Кожен писав про те, що найбільше отруювало йому життя в минулому році. Як обіцяють організатори акції, найбільш творчий її учасник отримає суперприз — планшетний комп’ютер iPad 2.

Усі охочі можуть не лише «подрібнити» свої погані спогади, а й «розбити» їх. Для цього неподалік машинки лежав ще й спеціальний важкий молоток. «Усе, що ви напишете на листочках і пропустите через автомат, буде врешті-решт перероблене, тож від ваших поганих спогадів нічого не залишиться. Якщо ж ви хочете позбутися будь-якого предмета, наприклад, мобільного телефону або незручного стільця — ми видамо вам молоток і спеціальні захисні окуляри, щоби ви могли просто розбити його», — пояснив Лорі Раймондо, один з організаторів акції.

Тим же, хто дізнався про «машину для знищення поганих спогадів», лише опинившись безпосередньо поряд із нею, надавалася можливість записати на папері все, що їх турбувало в минулому році,

прямо на місці. Для цього працівники, які постійно чергували поруч з аґреґатом, давали перехожим олівці та папір. Люди, які не бажали нести вантаж моральних проблем у новому році, виливали на папір свої сумні спогади й одразу знищували їх, намагаючись залишити все погане в старому році.

Така акція проводиться в Нью-Йорку починаючи з 2007-го — один із її організаторів «позичив» цю ідею у свого старого приятеля, жителя мегаполіса, який розповів йому колись про давню традицію місцевих студентів розлучатися з неприємними спогадами: треба написати на папірцях про те погане, що було протягом року, потім запхати їх усере­дину ганчір’яної ляльки (її розміри залежать від кількості зім’ятих папірців) і спалити це опудало. Однак розводити багаття на Таймс-сквер було би вкрай небезпечно, тому щороку знищенням неприємних спогадів займається паперорізальна машинка.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply