Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

300 мільйонів — на реконструкцію стіни

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

300 мільйонів —  на реконструкцію стіни

У китайській північно-західній провінції Ганьсу адміністрація міста Цзяюйгуаня розпочала реалізацію проекту вартістю 317 млн USD із відновлення західної ділянки Великої китайської стіни. Проект передбачає ремонт стіни в районі застави Цзяюй, із якої починається Велика стіна, побудована в період Мінської династії (1368—1644). Крім того, у рамках проекту буде побудовано тематичний парк і центр із перевірки стану стіни.

Проект фінансується, головним чином, із бюджету Китаю. Застава Цзяюй, що була включена 1987 року до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, була споруджена 1372-го як важлива частина середньовічного Шовкового шляху. Останні великомасштабні роботи з реконструкції Цзяюй проводилися 1984-го.

Раніше повідомлялося, що Велика китайська стіна перебуває в небезпечному стані через десятки леґальних і нелеґальних шахт із видобутку корисних копалин, що її оточують. Приблизно за 200 км на південь від Пекіна, у провінції Хебей, десятки копалень із видобутку міді, заліза й нікелю загрожують збереженню багатовікової стіни. Деякі шахти розташовані менш ніж за 100 м від неї.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply