Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Зустріч президентів США і Росії у Гельсінкі

Автор:

|

Липень 16, 2018

|

Рубрика:

Зустріч президентів США і Росії у Гельсінкі

У понеділок, 16 липня, у столиці Фінляндії відбулися перші повноцінні перемовини Дональда Трампа і Володимира Путіна. Нагадаємо, що перед тим вони зустрічалися лише під час великих  самітів – G20 і АТЕС.

Російський лідер прибув у Гельсінкі приблизно з годинним запізненням. Відтак довелося змістити у часі всю програму: зустріч президентів віч-на-віч, переговори очолюваних ними делегацій і спільну підсумкову прес-конференцію.

Діалог у присутності лише двох перекладачів тривав понад дві години. А перед журналістами обидва лідери заявили, що перемовини були відвертими і діловими, і визнали наявність розбіжностей. Ось неповний перелік обговорених тем –  ймовірне російське втручання у передвиборчу кампанію в США, боротьба з тероризмом, Мінські угоди, енергетика, «Північний потік – 2»… На прес-конференції цілком очікувано пролунало запитання про Крим. Володимир Путін наголосив, що позиція Дональда Трампа тут відома, він «каже про незаконність приєднання Криму до Російської Федерації». А точку зору Кремля його господар описав так: «Ми вважаємо, що ми провели референдум у повній відповідності до міжнародного права». І назвав це питання для Росії закритим. А сам президент США про нього під час спілкування з пресою жодного разу не згадав.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply