Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Зураб Аласанія про дебати: «Закон є закон»

Автор:

|

Квітень 11, 2019

|

Рубрика:

Зураб Аласанія про дебати: «Закон є закон»
Зураб Аласанія

Незалежно від того, прийдуть до студії НСТУ обидва кандидати у Президенти України, прийде один, чи не прийде жодного, час з 20:00 до 21:00 19 квітня буде присвячений дебатам. Таку заяву на своїй сторінці у Facebook виклав голова правління ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” Зураб Аласанія, повідомляє Укрінформ.

“Сто перший раз. Поганий, злий, хороший – закон є закон. – Написав Аласанія. – 19 квітня, з 20:00 до 21:00, в студії Національної Суспільної телерадіокомпанії України відбудуться Національні Дебати. Будуть кандидати вдвох, буде кандидат один, не буде жодного з кандидатів – ця година, згідно з законом України “Про вибори Президента України”, присвячена дебатам”. Він додав, що якщо кандидатів буде двоє – “відбудуться дебати в жорсткому форматі, похвилинно прописаному Постановою ЦВК #742”. Якщо кандидат буде один – він отримає всю цю годину для політичної агітації, “знову ж таки, згідно з законом”, підкреслив Аласанія.

“Якщо кандидатів не буде – ця година піде на документальний фільм «Амстердам» (угу) з циклу “Дивовижні міста світу”, і з рухомим рядком під час стрічки “Вибачте, кандидати на пост Президента України (прізвища, імена, по-батькові) не з‘явилися у студію для участі в теледебатах”, – додав голова правління НСТУ. Також Аласанія нагадав, що “після завершення цієї години закон забороняє згадувати кандидата чи його програму протягом 20 хвилин. Тому о 21:20 на каналі UA: Перший, на UA: Українське радіо, та на всіх регіональних каналах Суспільного почнеться програма «Зворотний Відлік», де Мирослава Барчук та Павло Казарин, разом з купою експертів, з Виборча Рада UA, VoxCheck-ом, журналістами – влаштують справжню дискусію з кандидатом(-ами). Які можуть бути присутні як в студії, так і приєднатися телемостом з НСК чи парашутом зі стратосфери”.

Як повідомлялося раніше, Зеленський 3 квітня заявив, що дебати з Порошенком мають відбутися на стадіоні “Олімпійський”. Глава держави погодився на проведення дебатів на НСК “Олімпійський”, але нагадав, що згідно з законом про вибори Президента, вони мають відбуватися на базі Суспільного телебачення з трансляцією на всіх телеканалах. Порошенко запропонував Зеленському провести дебати на НСК “Олімпійський” 14 квітня. Водночас він підкреслив, що готовий прийти на “Олімпійський” і 19 квітня — за винятком того часу, коли будуть дебати на Суспільному телебаченні. За словами Порошенка, на передбачених законом про вибори дебатах він теж буде обов’язково.

11 березня кандидат у президенти Володимир Зеленський відмовився брати участь у дебатах на НСК “Олімпійський” 14 квітня, він хоче дебатів лише на стадіоні, та тільки 19 квітня. ЦВК і Національна суспільна телерадіокомпанія України вважають за можливе провести дебати кандидатів 19 квітня о 20:00, а після цього кандидати можуть продовжити обговорення у форматі “ток-шоу”, але не за державні кошти.

Водночас, як передбачає стаття 62 закону про вибори Президента, теледебати проводяться в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі, тривалістю не менше 60 хвилин.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply