Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Зростає число висланих російських дипломатів

Автор:

|

Березень 27, 2018

|

Рубрика:

Зростає число висланих російських дипломатів

У вівторок, 27 березня, всесвітню акцію солідарності з Великою Британією з приводу застосування на її території нервово-паралічної речовини, ймовірно здійсненого Росією, підтримала Австралія. Прем’єр-міністр країни Малкольм Тернбулл заявив: «Два російські дипломати, ідентифіковані як не заявлені розвідники, будуть вислані австралійським урядом за дії, які не відповідають їх статусу, відповідно до Віденської конвенції».

Окрім того, як заявила міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп, не виключений також бойкот чемпіонату світу з футболу, який відбудеться влітку у Росії.

Станом на сьогодні 24 держави вже оголосили про видворення загалом 139-х російських дипломатів на знак солідарності з Великобританією, яка першою вдалася до такого кроку.

Нагадаємо, що колишній полковник Головного розвідувального управління (ГРУ) російського Генштабу Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені непритомними 4 березня у британському місті Солсбері. За висновком слідства вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною кшталту «Новачок», розробленою в СРСР. У 2006 році Сергій Скрипаль був засуджений у Росії до 13 років позбавлення волі за діяльність на користь британської розвідки. У 2010 році після обміну шпигунами між США і РФ отримав притулок у Великій Британії.

Світлина: прем’єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply