Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Знову вогонь та дим у Парижі, – «жовті жилети» підпалювали автомобілі

Автор:

|

Квітень 20, 2019

|

Рубрика:

Знову вогонь та дим у Парижі, – «жовті жилети» підпалювали автомобілі

Протестуючі в Парижі члени руху «Жовті жилети» цього разу почали підпалювати автомобілі і сміттєві баки. Про це повідомляє французький телеканал BFMTV. Станом на 17:00 суботи арештовано 189 осіб в ході неузгодженого мітингу. Більшість  арештів була за те, що у протестувальників при собі були заборонені матеріали.

Протестуючі зібралися біля міністерства економіки і фінансів Франції і розпочали ходу до площі Республіки. Опівдні вони вийшли в напрямку вулиці Барсі, їм перегородили дорогу кілька поліцейських фургонів і співробітники правоохоронних органів в касках і з щитами. Мітингувальники стали кидати в них пластикові пляшки, а потім підірвали кілька шумових гранат. Поліцейські перекрили всі провідні вулиці на маршруті. Протестуючі вийшли на набережну. На проїжджій частині невідомі підпалили сміття і дошки.

Протести «жовтих жилетів» почалися в середині листопада минулого року. Маніфестанти виступили проти підвищення цін на бензин, екологічного податку та «несправедливою політики уряду». Влада Франції вжили низку заходів. Зокрема, прем’єр-міністр країни Едуар Філіп в грудні минулого року оголосив піврічний мораторій на підвищення податків на паливо, тарифів на газ та електрику. Президент Франції Емманюель Макрон вибачився перед громадянами і оголосив про низку заходів, в тому числі підвищення мінімальної зарплати і скасування податку на відпрацьовані понад норму годинник. Однак протестувальники продовжили демонстрації.

Французькі сенатори 13 березня посилили закон про дотримання громадського порядку під час протестів. Документ дозволяє поліції проводити огляд протестуючих, обмацуючи їх, і відкривати їх сумки. Також вводиться покарання за приховування особи під маскою під час протестів.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply