Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Знайдено унікальні документи УПА

Автор:

|

Січень 18, 2019

|

Рубрика:

Знайдено унікальні документи УПА

Про них у п’ятницю, 18 січня, розповідає офіційний сайт Рогатинської міської ради Івано-Франківської області. Троє місцевих мешканців знайшли у лісі між селами Руда та Воронів бідон з документами УПА. Натрапили на нього випадково. Повстанський архів був закопаний на невеликій глибині – приблизно 15-20 сантиметрів.

Генеральний директор Львівського Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забіла вже відвідав Рогатин, щоб прийняти історичні матеріали. Детальне їх вивчення ще попереду. Але вже можна зробити висновок, що документи містять дані про діяльність УПА на теренах Львівської, Тернопільської областей та Закерзоння. Ймовірно, вони були передані для головнокомандувача Романа Шухевича. До слова, унікальний шарж на нього, теж є у знайденому архіві. Окрім того, – документи радянського зразка, трофеї, звіти та протоколи служби безпеки, фінансова звітність та касова документація.

У 1946-47 роках у селі Княгиничах Рогатинського району діяв підпільний штаб командира УПА. Зараз у цій будівлі діє музей Романа Шухевича.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply