Новини для українців всього свту

Thursday, May. 19, 2022

Зміна конституції як тактичний хід?

Автор:

|

Травень 02, 2017

|

Рубрика:

Зміна конституції як тактичний хід?

У Венесуелі тривають масові протести, викликані глибокою економічною і політичною кризою, з якої влада наразі безуспішно намагається знайти вихід. У вівторок, 2 травня, сайт «Deutsche Welle» повідомив про чергову спробу президента Ніколаса Мадуро взяти ситуацію під контроль. Він уже підписав указ про скликання установчих зборів, яким буде доручено створити нову конституцію.

Глава держави нічого не повідомив про технічні деталі. Сказав лише, що «це будуть збори громадян, які складаються з робітників». Однак чимало спостерігачів вважають, що уряд залишить за собою право сформувати значну частину конституційних зборів. За словами самого Ніколаса Мадуро, нова конституція необхідна для того, щоб відновити мир і не дозволити опозиції здійснити державний переворот. У свою чергу опозиція заявила, що скликання установчих зборів буде використано як привід для скасування регіональних виборів, намічених на 2017 рік, а також президентських виборів, що мали б відбутися в наступному. Згідно з опитуваннями, соціалісти на чолі з Ніколасом Мадуро можуть зазнати нищівної поразки.

Політологи вважають, що коли буде запущено процес реформування конституції, то опозиції доведеться зосередити увагу на тому, щоб провести в установчі збори хоча б кілька своїх прихильників. Це відволіче їх від організації майже щоденних масових мітингів протесту, які тривають протягом багатьох тижнів.

Світлина AFP.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply