Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Журналісти Італії подають позов проти України

Автор:

|

Липень 06, 2018

|

Рубрика:

Журналісти Італії подають позов проти України

У п’ятницю, 6 липня, суд італійського міста Ассізі розпочав слухання у справі колишнього бійця української Національної гвардії 29-річного Віталія Марківа. Його звинувачують в умисному вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі у травні 2014 року поблизу Слов’янська Донецької області.

На цьому засіданні справа по суті не розглядалася. Суд лише вирішував низку процесуальних питань. Окрім того, стороні потерпілих дозволили подати цивільний позов проти держави України з вимогою відшкодування збитків. Позивачами виступила родина загиблого журналіста, а також дві журналістські організації – профспілкова Федерація італійської преси (FNSI) і обласна Асоціація журналістів Ломбардії (ALG).

Віталія Марківа заарештували 30 червня 2017 року в Болоньї, куди, за офіційними даними, він поїхав у відпустку. Затриманий має громадянство України та Італії.

В Україні теж розслідують загибель італійського журналіста Андреа Рокеллі та його перекладача Андрія Миронова.

Генпрокуратура України наполягає на тому, що вони перебували на території, яку не контролювали Збройні Сили України, і загинули внаслідок артобстрілу з боку сепаратистів.

Світлина: у залі суду.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply