Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Зеленський звинуватив ЦВК у затягуванні оголошення результатів виборів

Автор:

|

Квітень 25, 2019

|

Рубрика:

Зеленський звинуватив ЦВК у затягуванні оголошення результатів виборів

Обраний президентом  України Володимир Зеленський назвав причину позиції ЦВК, – щоб позбавити його можливості “навіть думати” про розпуск Верховної ради.

“Зараз відбуваються дуже смішні речі: ЦВК затягує офіційне оголошення результатів. Чому? Щоб Верховна рада могла затягувати дату призначення інавгурації, щоб інавгурація була після 27 травня, щоб у президента не було навіть можливості думати про розпуск Ради”, – сказав він у відеозверненні на сторінці в Facebook. За словами Зеленського, “це несправедливо”. “Президент, у якого довіра 73%, має право хоча б думати про це і має право мати таку можливість, – продовжив він. – Система боїться. Ми всіх переможемо!”

Закон встановлює, що Рада поточного скликання не може бути розпущена за шість місяців до закінчення терміну своїх п’ятирічних повноважень. Депутати нинішнього парламенту складали присягу 27 листопада 2014 року, а це означає, що президент може скористатися своїм правом на розпуск парламенту не пізніше 27 травня. Таким чином, якщо він не встигає до цієї дати вступити на посаду, то і Раду розпустити він вже не зможе і змушений буде працювати з депутатами нинішнього скликання,  серед яких у нього немає своїх представників, до 27 жовтня, коли мають відбутися чергові парламентські вибори.

У відповідь заступник голови ЦВК Євгеній Радченко заявив: “Ми йдемо, знаєте, з незначним випередженням строків, які нам закон вказує. Тобто я навіть не розумію, про що говорити. Процес іде, комісії приїжджають, здають документи. Секретаріат ЦВК опрацьовує протоколи для того, щоб по кожній дільниці, по жодній не виникло питань жодних”, – сказав він. Радченко нагадав, що згідно із законом про вибори Президента у ЦВК є 10 днів від дня повторного голосування для того, щоб підбити його результати.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply