Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Завершився відео допит Віктора Януковича

Автор:

|

Листопад 28, 2016

|

Рубрика:

Завершився відео допит Віктора Януковича

1128___04-1

У понеділок, 28 листопада, з другої спроби Віктор Янукович в режимі відео конференції дав свідчення Святошинському районному суду Києва. Розглядається справа п’ятьох колишніх «беркутівців», яких обвинувачують у розстрілі активістів Євромайдану в лютому 2014 року. Своєї вини підсудні не визнають.

Стисло переповімо дещо з того, що сказав Віктор Янукович. Він стверджував, що не віддавав наказ щодо застосування сили до учасників Революції гідності, оскільки не мав таких повноважень. Колишній президент не пам’ятає послідовності основних подій у дні найбільш гострого протистояння. А на запитання про ранок 20 лютого 2014, дня розстрілу Небесної Сотні, відповів, що «нічого надзвичайного в цей день не відбулося». Віктор Янукович також стверджував, що не знайомий і ніколи не спілкувався з тодішнім командиром «Беркуту» Дмитром Садовником, який перебуває зараз у розшуку і є підозрюваним у співучасті в масових вбивствах учасників протестів.

Однак допитаний не виключає, що колишній голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін міг бути причетний до силового розгону мітингувальників у ніч на 30 листопада 2013 року. Ще Віктор Янукович попросив вибачення у родин загиблих під час Революції Гідності: «Я хочу перед вами вибачитися, щоб ви зрозуміли і знали, що я робив все для того, щоб цієї трагедії не було».

Нагадаємо, що до розгляду цієї справи президент-утікач залучений як свідок. Однак Генеральна прокуратура України розслідує вісім злочинів, за якими він вже проходить підозрюваним. Окрім того, генеральний прокурор Юрій Луценко, який теж прийшов на сьогоднішнє засідання суду, усно оголосив Віктору Януковичу підозру у державній зраді.

На світлині: телеекран у залі суду під час допиту Віктора Януковича. Фото з сайту «Радіо Свобода».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply