Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Завершення політичної кризи у Швеції

Автор:

|

Січень 18, 2019

|

Рубрика:

Завершення політичної кризи у Швеції

Риксдаг (парламент) у п’ятницю, 18 січня, переобрав прем’єр-міністра Стефана Левена на другий термін. Новий уряд меншості, що складається з соціал-демократів і «зелених», цього разу при голосуванні отримав підтримку депутатів від Партії центру і «Лібералів». Раніше різні партійні блоки протягом чотирьох місяців безуспішно намагалися сформувати коаліційну більшість.

Після парламентських виборів у Швеції, що відбулися у вересні 2018 року, соціал-демократи Стефана Левена знову отримали більшість голосів. Однак жоден варіант блоків не міг сформувати стабільної більшості. А правопопулістську партію «Шведські демократи», що зайняла на виборах третє місце, відсторонили від будь-яких коаліційних переговорів.

«У всьому світі ми спостерігаємо зростання впливу правого екстремізму. Однак в Швеції ми виступаємо за демократію, за рівні права», – заявив Стефан Левен після переобрання на посаду прем’єр-міністра. Він обіцяв, що Швеція отримає «енергійний уряд», що не залежатиме від підтримки правих популістів. Новий кабінет повинен бути представлений 21 січня.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply