Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Запроторили за ґрати через надувне каченя

Автор:

|

Лютий 26, 2018

|

Рубрика:

Запроторили за ґрати через надувне каченя

Російські силові структури у своєму прагненні догодити режиму щораз частіше створюють анекдотичні ситуації. Про одну з них розповідає 26 лютого сайт ВВС. Виявляється, що у Росії потрапити під суд за участь у політичній акції можна навіть сидячи вдома.

Отож, у Санкт-Петербурзі активіст руху «Весна» Артем Гончаренко під час акції «Страйк виборців» розмістив у вікні будинку велику надувну качку з гаслами «Поліція чекає нас» і «Весна!». За це він щойно отримав 25 діб арешту. За логікою суду порушення правил проведення мітингу полягало у тому, що чоловік демонстрував з вікна качку. А це невинне пташеня віднедавна стало символом протесаного руху проти корупції у російській владі.

Адвокат Дмитро Аграновський кваліфікував таке рішення суду як «розширене тлумачення закону».  Правник задає два конкретних запитання. По-перше, які громадські інтереси постраждали? По-друге, що саме активіст порушив, а якби він замість качки надув гумового кота?

І найсмішніше у цій історії. Акція «Страйк виборців» закликає громадян Росії не йти голосувати на президентські вибори. А Артем Гончаренко вийде на волю вийде вже після виборів, які відбудуться 18 березня. Тобто, суд допомагає цьому конкретному виборцю страйкувати.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply