Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

Закрито водні ворота в окупований Крим

Автор:

|

Квітень 30, 2017

|

Рубрика:

Закрито водні ворота в окупований Крим

Про це 30 квітня повідомило інтернет-видання «Скадовські новини» та низка інших засобів масової інформації України.  При цьому першоджерелом називають facebook-сторінку керівника проекту Майдан Закордонних Справ і головного редактора Blackseanews Андрія Клименка.

Отож, на Херсонщині Північно-Кримський канал вже перекрили греблею і таким чином припинили подавати воду до анексованого Росією півострова. Важливість цієї споруди потребує деяких пояснень. Попри свою офіційну назву, канал всеж є більше херсонським, ніж кримським, бо простягається територією області більш як на 100 кілометрів  і зрошує до половини місцевих угідь. Зрозуміло, нема чого поїти нашою дніпровською водою окупантів! Але якщо б перекрили потік на останній стаціонарній греблі, ферми південніше опинилися б без життєдайної вологи. Отож фермери самотужки спорудили греблю з мішків із піском, а щоб вона витримала, тиск потоку довелося зменшити. Що все ж викликало дефіцит води.

А тепер усі незручності позаду. Є стаціонарна гребля. Вона перекриває течію далі на південь, водночас забезпечуючи повноцінне зрошування на Херсонщині. А оскільки усі переконані, що Крим таки повернеться у склад України, у греблі зроблено засувку. Підуть геть окупанти – її відкриють. І канал знову стане кримським.

About Author

news

  • Drakk5

    Скорее Херсонщина войдет в состав РФ. Спасибо за задвижку.
    Шойгу.

  • disqus_m7ew5y2nr0

    Проснулись))))))Уже ТРИ года Крым живёт только со своей водой.Дамба эта для Крыма не решает ничего.Чтобы в Крым пошла вода ,нужны насосы,а их ещё в 14-м году выключили.