Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

Закавказьке турне Анґели Меркель

Автор:

|

Серпень 23, 2018

|

Рубрика:

Закавказьке турне Анґели Меркель

Триденний візит федерального канцлера Німеччини у цей регіон розпочався у четвер, 23 серпня. А передував цьому жорсткий жест офіційного Баку, який чимало оглядачів називають скандалом. Влада Азербайджану заборонила в’їзд на свою територію депутатові Бундестагу, заступнику голови парламентської групи із Закавказзя Альберту Вайлеру. Він входить до складу німецької делегації, але після відвідин Грузії і Вірменії змушений буде її покинути. Причиною став його колишній візит у Нагірний Карабах, здійснений з вірменської сторони.

Можливо, за інших умов візит міг би бути скасований. Але Азербайджан в силу своїх багатих запасів природного газу є стратегічно важливим партнером для Євросоюзу, який прагне знизити енергетичну залежність від Росії. Цього року запрацював Трансанатолійський газогін TANAP, яким азербайджанський газ пішов до Туреччини, а в перспективі буде поставлятися в ЄС. Відтак, значення Баку ще більше зросло.

Анґелу Меркель супроводжує представницька група німецьких ділових кіл. І однією з найбільш важливих тем переговорів у Грузії, Вірменії та Азербайджані стануть правові гарантії інвесторам.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply