Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Зафіксовано зв’язок Кремля з групою Вагнера

Автор:

|

Лютий 23, 2018

|

Рубрика:

Зафіксовано зв’язок Кремля з групою Вагнера

У п’ятницю, 23 лютого, газета The Washington Post з посиланням на дані американської розвідки повідомляє, що російський бізнесмен Євген Пригожин активно контактував з російськими і сирійськими високопосадавцями до і після авіаудару США по урядових силах в Сирії, внаслідок якого загинули російські бойовики. Як твердять, ця одіозна особа входить до близького оточення Володимира Путіна та пов’язана з приватною військовою компанією (ПВК) Вагнера.

Наприклад, у перехопленій від 24 січня розмові Євген Пригожин повідомляє високопоставленому сирійському чиновнику, що «заручився дозволом» неназваного російського міністра просуватися вперед з «швидкою і сильною» ініціативою, що матиме місце на початку лютого. 30 січня він же каже, що має «хороший сюрприз» для президента Сирії Башара Асада, який трапиться у період з 6 по 9 лютого. Як сказано у відповідному звіті розвідки США, міністр у канцелярії сирійського президента пообіцяв пану Пригожину, що його робота буде оплачена.

Як твердять, є й дані, що саме у цей період почастішали телефонні розмови Євгена Пригожина з найвищими керівниками адміністрації президента Росії. Однак про їх зміст не повідомлено.

Нагадаємо, що очолювана Сполученими Штатами коаліція 7 лютого завдала удару по підрозділах проурядових сил Сирії у районі міста Дейр-ез-Зор у відповідь на атаку проти штабу озброєної опозиції, де перебували американські військові радники. За повідомленнями ЗМІ, тоді загинули російські найманці з ПВК Вагнера. Точне число загиблих не встановлене. Розбіжність припущень дуже велика – від 13 до 334 росіян.

Архівна світлина АР: Євген Пригожин (ліворуч), якого часом називають «кухарем Путіна», показує президенту Росії своє підприємство, що виробляє харчування для шкіл.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply