Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Зафіксовано чергові російські кібератаки

Автор:

|

Серпень 21, 2018

|

Рубрика:

Зафіксовано чергові російські кібератаки

Про них пише у вівторок, 21 серпня, інтернет-видання ВВС. Нову атаку групи російських хакерів на американських політиків виявила компанія Microsoft.

Для злому ресурсів, в тому числі пов’язаних з американським сенатом, зловмисниками було створено мережу фальшивих сайтів. Вони нагадували офіційні, що могло використовуватися для виманювання паролів користувачів. За допомогою вірусів хакери планували замінити інтерфейс робочої пошти конкретних політиків на один з цих сайтів. Відтак замість легітимного сервера пароль мішеней цієї кібератаки йшов би в Москву. У Microsoft навіть називають хакерську групу, яка, як вважають у компанії, стоїть за кібератакою. Це APT 28, або «цільова кібератака №28», також відома як Fancy Bear, Sofacy і Pawn Storm.

У Microsoft дійшли висновку, що ці кіберзлодії пов’язані з російськими спецслужбами. Зокрема, з ГРУ – Головним розвідувальним управлінням російського генштабу. Вашингтон звинувачує ГРУ у зломі ресурсів Демократичної партії США перед президентськими виборами 2016 року. Але цього разу кібератака була спрямовувалася на Інститут Хадсона і Міжнародний республіканський інститут (IRI). Поміж іншого, ці некомерційні «мозкові центри» розслідують корупцію і займаються просуванням демократії в світі. Президент IRI Даніель Твінінг заявив газеті «Finantial Times», що очевидна мета атаки на них – посіяти плутанину, розлад і страх у середовищі тих, хто критикує авторитарний режим Володимира Путіна.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply