Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

За українізацію столиці України

Автор:

|

Квітень 20, 2017

|

Рубрика:

За українізацію столиці України

У середу, 20 квітня, депутати Київської міської ради підтримали у першому читанні проект рішення, спрямованого на захист рідної мови. За нього подано 91 голос. Отож, є всі підстави сподіватися, що незабаром документ стане обов’язковим до виконання.

І тоді буде законом, що у столиці мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій комунальної форми власності є державна – українська. На території міста вивіски, плакати, реклама, афіші, цінники міститимуть тексти тільки українською мовою (як написані, так і аудіо-трансльовані). Це стосуватиметься також меню у кафе і ресторанах, діяльності сфери послуг. Якщо ж вивіска має іноземний товарний знак, то переклад чи транслітерація українською має бути рівновеликим шрифтом. Продавців зобов’яжуть вперше звертатись до клієнта українською мовою, а після цього, за потреби, переходити на іншу. Меню відвідувачі отримуватимуть українською мовою. Втім, вони можуть бути паралельно виконані й іноземною – на випадок, коли у них виникне потреба.

Проект має одну, але дуже суттєву хибу – не запропоновано механізму покарань за ігнорування цього рішення. Отож, воно може стати черговою декларацією про добрі наміри.

Світлина: президія сесії Київської міської ради.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply