Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

За кордоном відреагували на вирок Ахтему Чийгозу

Автор:

|

Вересень 12, 2017

|

Рубрика:

За кордоном відреагували на вирок Ахтему Чийгозу

Нагадаємо, що учора його засудив до восьми років позбавлення волі так званий верховний суд анексованого Росією Криму. 12 вересня агенція «Укрінформ» повідомляє, що Європейський Союз (ЄС) оприлюднив офіційну заяву, у якій закликає Росію звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза і зняти звинувачення з іншого заступника голови Ільмі Умерова.

Заборону діяльності Меджлісу і переслідування його лідерів кваліфіковано як неприйнятні порушення прав людини. Зокрема, у заяві сказано: «Ми очікуємо негайного зняття звинувачення з іншого заступника голови Меджлісу пана Ільмі Умерова і знову підтверджуємо нашу давню позицію про те, що всі незаконно затримані громадяни України на Кримському півострові і в Російській Федерації повинні бути негайно звільнені».

Відзначимо, що на вчорашній вирок Ахтему Чийгозу прореагувала і влада Туреччини. Фактично, вона опинилася тут у непростій ситуації. З одного боку офіційна Анкара послідовно демонструє свою солідарність з Україною та кримськотатарським народом. А з іншого – обрала курс на розвиток дружніх стосунків з Москвою. Отож формулювання тут пролунали менш жорсткі, ніж у дипломатичному відомстві ЄС. «Туреччина сподівається на перегляд вироку, винесеного щодо заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, і його звільнення», – цитує турецька агенція «Анадолу» прес-секретаря  Міністерства закордонних справ країни Хусейна Мюфтюоглу.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply