Новини для українців всього свту

Tuesday, Mar. 2, 2021

За два дні протестів у Казахстані затримано 700 людей

Автор:

|

Червень 11, 2019

|

Рубрика:

За два дні протестів у Казахстані затримано 700 людей

Під час протестів 9 і 10 червня, затримали 700 осіб в Алма-Аті і Нур-Султані, повідомляє радіо “Азаттик”.

“У перший день – 500 осіб в двох містах, з них 400 оштрафовані. У другий день близько 200 були доставлені, з них 150 притягнуто до відповідальності, це по двох містах”, – повідомила офіційний представник МВС Нурдільда ​​Ораз.

“Близько 200 осіб” з декількох сотень затриманих в Нур-Султані вивезли в Акмолинську і Карагандинску області, заявив заступник міністра внутрішніх справ Республіки Казахстан Марат Кожаев. За його словами, це було зроблено для того, щоб “не створювати скупченості”.
9 червня в Казахстані пройшли позачергові президентські вибори. Перемогу з результатом в 70,76% голосів здобув Касим-Жомарт Токаєв, який обійняв пост глави республіки після складання повноважень Нурсултаном Назарбаєвим в березні. Опозиція закликала до бойкоту виборів, вважаючи їх результат наперед вирішеним. Наймасовіші акції протесту пройшли в Нур-Султані і Алма-Аті 9 і 10 червня. “Азаттик” зазначає, що затримання відбувалися також в Шимкенті і Актобе.
Правозахисники отримували повідомлення про те, що деякі громадяни не могли отримати від влади інформацію про долю своїх затриманих близьких, зазначається у повідомленні. Глава місії спостерігачів ОБСЄ Георгій Церетелі заявив, що на президентських виборах в Казахстані зафіксовані порушення фундаментальних свобод. Глава місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ зі спостереження за виборами Уршула Гацек повідомила про “значні відхилення” під час підрахунку голосів виборців.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply