Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Ярослав Качинський проти Леха Валенси

Автор:

|

Листопад 23, 2018

|

Рубрика:

Ярослав Качинський проти Леха Валенси

Інтернет-видання «Deutsche Welle» розповідає у п’ятницю, 23  листопада, про перше засідання у цій справі. Суд за позовом лідера правлячої у Польщі партії «Право і справедливість» Ярослава Качинського до екс-президента країни Леха Валенси розпочався напередодні у місті Гданську.

Сторони відмовилися від мирової угоди. Суд триватиме далі, орієнтовна дата оголошення рішення – 6 грудня.

Причиною позову стали заяви Леха Валенси у мережі Facebook, в яких він поклав відповідальність за аварію урядового лайнера з польською делегацією, що сталася понад вісім років тому під Смоленськом, на Ярослава Качинського, брата-близнюка загиблого тоді президента Леха Качинського. Екс-президент стверджує, що Ярослав Качинський у телефонній розмові з братом під час польоту нібито переконав віддати пілотові наказ на посадку в Смоленську, незважаючи на погані погодні умови.

Позивач назвав Леха Валенсу «загрозою демократії в Польщі», висловив сумніви в його інтелектуальних здібностях і зажадав вибачень та компенсації в розмірі 30 тисяч злотих (майже $8 тисяч).

Нагадаємо, польський урядовий літак Ту-154 10 квітня 2010 року розбився при заході на посадку на аеродромі «Смоленськ-Північний». Загинули всі 88 пасажирів і 8 членів екіпажу. Президент Польщі і низка інших керівників держави прямувалися на траурні заходи в пам’ять про розстріл у Катині польських офіцерів працівниками радянського НКВС.

Світлина з приміщення суду: у центрі – Ярослав Качинський, крайній ліворуч – Лех Валенса.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply