Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Якби вибори в Україні були сьогодні

Автор:

|

Серпень 31, 2016

|

Рубрика:

Якби вибори в Україні були сьогодні

08_0831-1

Те, що українці втрачають довіру до своєї влади, вже не викликає сумнівів. І все ж опитування, яке нещодавно провела соціологічна група «Рейтинг», принесла кілька несподіванок. Про підсумки цього дослідження громадської думки журналісти дізналися 31 серпня на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».

Спершу про те, що було б у першому турі президентських виборів, якби він відбувався сьогодні. Найбільше голосів отримала б Юлія Тимошенко – 17,7%. А от те, хто вийшов би у другий тур, багатьох здивує. Друге місце за чисельністю симпатиків зайняв колишній «регіонал», а нині лідер парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко – 11,5%. Правда, чинний глава держави відстав від нього лише на вісім десятих. Однак його рейтинг має стійку тенденцію до зниження. У порівнянні з груднем 2015 року він впав з 23% до 11%. Натомість рівень довіри до очільниці «Батьківщини» зростає. Народний депутат Надія Савченко, яка висловлювала готовність балотуватися, отримала сьомий показник – 5,6%.

За таких умов новим президентом найімовірніше стала б Юлія Тимошенко. Однак їй було б нелегко створити парламентську більшість. Бо опитування сформувало таку п’ятірку лідерів електоральних симпатій: 18,3% має «Батьківщина», 12,6% – «Опозиційний блок», 11 % –  «Самопоміч», 11% – радикальна партія Олега Ляшка, 9,1% – Блок Петра Порошенка «Солідарність».  Якщо ще й цього разу половину парламенту будуть обирати у мажоритарних округах, то Верховна Рада не стане інтелігентнішою. І жорстке політичне протистоянні триватиме.

На світлині: Юлія Тимошенко, імідж зразка 2016 року – вже без звичної коси.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply