Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Яка може бути користь від «кримських дезертирів»

Автор:

|

Лютий 16, 2018

|

Рубрика:

Яка може бути користь від «кримських дезертирів»

Про це пише у п’ятницю, 16 лютого, інтернет-газета «Українська правда». Йдеться про колишніх українських військовослужбовців Олександра Баранова та Максима Одинцова, які перейшли на сторону Росії після анексії Криму. Як повідомив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига в ефірі телеканалу NewsОne, є план обміняти цих зрадників, засуджених в Україні до 13 і 14 років ув’язнення, на утримуваних у Росії українців Романа Сущенка та Олега Синцова.

Ще з 2016 року відомо, що Росія й Україна ведуть спільну роботу з обміну різних осіб, в тому числі й режисера Олега Сенцова. Тоді ж адвокат затриманого у Москві журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка Марк Фейгін сказав, що докладає зусиль для організації обміну свого підзахисного на когось із затриманих в Україні росіян. А рік тому учасник переговорів у Мінську Віктор Медведчук теж стверджував, що триває робота з метою обміну та повернення на батьківщину заарештованих та ув’язнених у Росії українців.

І ось тепер Михайло Чаплига виклав вже конкретний варіант: «Є такі громадяни Одинцов і Баранов, які вже отримали вироки. Тут питання: чи будуть вони їх оскаржувати. Інша інформація про те, що справу Сущенка вже передали до суду. Фактично я в цьому бачу досить активну підготовку до обміну Баранова й Одинцова на Сущенка та Синцова».

Втім, є тут одна формальність. Аби такий обмін відбувся, засуджені з обох сторін повинні отримати вироки, а потім бути помилувані.

Світлина: Михайло Чаплига.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply