Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Як обійти санкції США проти Ірану

Автор:

|

Січень 31, 2019

|

Рубрика:

Як обійти санкції США проти Ірану

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу у четвер, 31 січня, зібралися у Бухаресті, щоб спробувати врятувати угоду з Іраном про його ядерну програму. Для цього створюється агенція, через яку будуть здійснюватися розрахунки за операції між європейськими і іранськими компаніями, якщо приватні банки, побоюючись штрафних заходів США, відмовляться їх проводити.

Цільова компанія зі штаб-квартирою у Парижі діятиме як посередницьке бюро. Так, Іран зможе і далі постачати нафту та інші товари в Європу. Гроші за них новостворена структура буде скеровувати не в іранські банки, а європейським компаніям, які продають в Іран промислові товари, медикаменти і продовольство. При цьому цільова компанія не в змозі захистити європейські компанії від санкцій США. Тому її використання буде цікавим лише тим фірмам в Європі, які націлені на роботу з Іраном і не побоюються виключення від доступу до американського ринку.

Нагадаємо, що у травні 2018 року Президент Дональд Трамп оголосив про вихід США в односторонньому порядку з Спільного всеосяжного плану дій (ВДП), укладеного між Іраном, Сполученими Штатами, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною в 2015 році. Документ передбачає виконання Тегераном низки кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Чинний господар Білого дому звинуватив Тегеран у продовженні спроб створити ядерну зброю. Європейські країни натомість твердять, що Іран виконував всі умови угоди, що було підтверджено вже 13 разів за підсумками перевірок Міжнародною агенцією з атомної енергії (МАГАТЕ).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply