Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Як називатимуть УПЦ Московського патріархату?

Автор:

|

Грудень 22, 2018

|

Рубрика:

Як називатимуть УПЦ Московського патріархату?

Наразі ще невідомо, але перейменовувати доведеться. У суботу, 22 грудня, Президент України Петро Порошенко підписав недавно прийнятий парламентом закон, який до цього зобов’язує. Ось повна назва документу – «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

Відповідно Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) в своїй назві зобов’язана тепер вказати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Глава української держави нагадав, що жителі країни мають конституційне право вільного вибору віросповідання, і наголосив: «Вибір легше робити, коли всі речі названі своїми іменами».

У самій УПЦ МП ухвалені поправки назвали незаконним і побачили у прийнятому рішенні «втручання держави в справи Церкви, перевищення своїх повноважень і порушення Конституції». Очільник прес-служби УПЦ МП Василь Анісімов заявив, що Церква може тільки сама перейменуватися, а «держава не має права цього робити».

Архівна світлина: Президент Петро Порошенко і митрополит Онуфрій, предстоятель УПЦ МП, яку прийнятий закон зобов’язує перейменуватися.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply