Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

Як Борис Єльцин вибрав свого наступника

Автор:

|

Серпень 31, 2018

|

Рубрика:

Як Борис Єльцин вибрав свого наступника

Провідні інтернет-видання світу у п’ятницю, 31 серпня, розповідають про оприлюднені напередодні президентською бібліотекою Білла Клінтона документи, пов’язані з російсько-американськими відносинами. У тому числі є й стенограми розмов тодішніх лідерів двох країн.

8 вересня 1999 року Борис Єльцин у телефонній розмові повідомив Біллу Клінтону, що вибрав своїм наступником Володимира Путіна. Сказав, що «наштовхнувся» на нього, а потім вивчив його біографію, інтереси та знайомих. «Я зрозумів, що він надійна людина, добре розбирається в тому, що знаходиться в сфері його відповідальності. При цьому він ґрунтовний і сильний, дуже товариський і може легко встановлювати добрі стосунки і знаходити контакт з партнерами», – так говорив тоді про Володимира Путіна Борис Єльцин.

19 листопада того ж року під час особистої зустрічі Білл Клінтон запитав Бориса Єльцина про те, хто переможе на виборах президента Росії. І почув у відповідь, що безперечно Володимир Путін. При цьому з такими характеристиками: «він демократ і знає Захід», «жорсткий, у нього є внутрішній стержень», продовжить лінію, «орієнтовану на демократію і розширення контактів Росії».

До слова, на сайті ВВС згадано більш давній епізод. У квітні 1996 року Борис Єльцин, обговорюючи з Біллом Клінтоном президентську кампанію в Росії, скаржився на те, що американські ЗМІ підтримують комуністів, розповідаючи про їхню чесність і доброту. Однак на ділі, за словами тодішнього господаря Кремля, більшість з них фанатики, які хочуть все зруйнувати і навіть повернути Росії Крим…

31 грудня 1999 року, Борис Єльцин оголосив про відставку. У той же день Володимир Путін, як очільник уряду, став виконувати обов’язки президента Росії. 26 березня 2000 року він був обраний на цю посаду.

Архівна світлина: Борис Єльцин і Білл Клінтон.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply