Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Ядерна зброя знову може з’явитися в Україні

Автор:

|

Квітень 01, 2016

|

Рубрика:

Ядерна зброя знову може з’явитися в Україні

Петро Порошенко

Після розвалу Радянського Союзу Україна отримала третій у світі за потужністю ядерний потенціал. І добровільно зреклася його в обмін на міжнародні гарантії безпеки.

Тоді, коли з таким пафосом приймався Будапештський меморандум, чи могли ми уявити, що наша держава колись опиниться і без зброї, здатної стримувати чужу агресію, і без власної безпеки. Втім, нині перед усім світом, як і перед самою Україною, виникає загроза, що на її території знову базуватиметься ядерний арсенал. Адже Росія нагромадила величезну масу зброї масового ураження. І в руслі своєї агресивної політики залякування цілком здатна розмістити її в окупованому Криму.

Ця тема стала однією з центральних на зустрічі, яку провели у Вашингтоні Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Ґі Мун і Президент України Петро Порошенко. Глава Української держави наголосив, що нинішній Самміт з ядерної безпеки відбувається на тлі безпрецедентних порушень, що руйнують систему міжнародної безпеки та ставлять під загрозу ядерне нерозповсюдження. Агресія Росії проти України, загроза розміщення ядерної зброї в українському Криму прямо суперечить не тільки Будапештському меморандумом, але і порушує основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply