Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Зеленський обговорив із Трюдо ситуацію на Донбасі

Автор:

|

Квітень 12, 2021

|

Рубрика:

Зеленський обговорив із Трюдо ситуацію на Донбасі
Володимир Зеленський і Джастін Трюдо

Президент України 6 квітня провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади. Він розповів про постійні порушення режиму припинення вогню на сході України, через що гинуть військові, а також про підвищення військової загрози для України з боку Російської Федерації (РФ). «За час перемир’я з 27 липня минулого року через обстріли на Донбасі загинули 28 воїнів. З них 23 — цього року. Тільки з 26 березня ми втратили десятьох наших військових», — поділився Володимир Зеленський.
Він наголосив на необхідності посилення міжнародного тиску на РФ, аби запобігти подальшій ескалації. Президент подякував Джастіну Трюдо за співпрацю в рамках Канадської військової тренувальної місії UNIFIER і запропонував розглянути можливість розширення програми тренувань для Збройних сил України, зокрема, збільшити кількість канадських військових інструкторів.
Український лідер наголосив на важливості питання про можливість отримання Україною Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО. «Як особливий партнер України, Канада могла б проявити лідерство серед союзників, які підтримують рішення про ПДЧ для України. Сприяння Канади стане важливим сигналом підтримки з боку справжніх друзів», — зазначив він. Глава української держави знову главу канадського уряду на саміт Кримської платформи в Києві 23 серпня ц. р. і на святкування 30-річчя незалежності України.
Джастін Трюдо прокоментував пост у Twitter президента України, який той опублікував після спільної телефонної розмови. У своїй відповіді він подякував п. Зеленському за розмову і нагадав про незмінну позицію Канади, яка підтримує цілісність території і суверенітет України. «Дякую за дзвінок, Володимире. Завжди приємно спілкуватися і працювати над побудовою міцного партнерства між нашими країнами. Знайте, що підтримка Канадою суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України ніколи не похитнеться», — написав він у соціальній мережі.
Як повідомляв «Міст», у вересні 2020-го Зеленський і Трюдо обговорили коронакризу.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply