Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Засуджені у Білорусі журналістки отримали премію за свободу ЗМІ

Автор:

|

Жовтень 11, 2021

|

Рубрика:

Засуджені у Білорусі журналістки отримали премію за свободу ЗМІ
Катерина Андрєєва та Дарина Чульцова

У Німеччині відбулася церемонія вручення Лейпцизької премії за свободу та майбутнє засобів масової інформації (ЗМІ). Її заочно отримали білоруські журналістки Катерина Бахвалова, яка працювала під псевдонімом Катерина Андреєва, і Дар’я Чульцова. Обидві журналістки зараз відбувають покарання в колонії.
«Нашим присудженням премії ми вказуємо на нестабільну ситуацію з пресою в Білорусі загалом і, зокрема, на свавільне затримання та на нестерпні умови утримання наших лауреатів», — заявив під час церемонії Штефан Зееґер, директор Фонду підтримки ЗМІ. Він закликав владу Білорусі негайно звільнити журналісток.
«Працівниці польського телеканалу Belsat своєю роботою дали можливість почути голос вільної журналістики в автократичному режимі, — йдеться в заяві фонду. — За свою роботу 27-річна Бахвалова і 24-річна Чульцова були змушені страждати від репресій режиму, як і багато інших білорусів. Як наголосили в заяві, ця нагорода є знаком підбадьорення для всіх працівників ЗМІ, а також діячів громадянського суспільства не лише в Білорусі. Грошова частина премія становить 10 тис. EUR кожному лавреату.
Лейпцизьку премію за свободу ЗМІ присуджують щороку з 2001-го і вручають увечері 8 жовтня — напередодні річниці вирішальної демонстрації проти режиму в колишній Німецькій Демократичній Республіці, яка відбулася 9 жовтня 1989 року.
Як повідомляв «Міст», Катерину Андреєву та Дар’ю Чульцову затримали 15 листопада 2020-го під час прямої трансляції акції пам’яті Романа Бондаренка, білоруського активіста, який зник без сліду. За версією слідства, через стрім, який журналістки вели з однієї з сусідніх висотних будівель, зупинився рух транспорту, що призвело до «збитків». Журналісток засудили до двох років позбавлення волі за звинуваченням в організації і підготовці дій, що грубо порушують громадський порядок, або активну участь у них.

About Author

Meest-Online