Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Запровадили санкції проти аґента впливу РФ у Болгарії

Автор:

|

Червень 06, 2021

|

Рубрика:

Запровадили санкції проти аґента впливу РФ у Болгарії
Василь Божков

Міністерство фінансів Сполучених Штатів запровадили санкції проти трьох болгар і 64 пов’язаних із ними компаній через корупцію, в т. ч. проти олігарха, котрого звинувачують у планах створити канал для впливу російських політичних лідерів на болгарський уряд.
Санкції були запровадили на основі «закону Магнітського». «Ми вважаємо, що корупція принижує верховенство права, послаблює економіку й економічне зростання, підриває демократичні інститути, продовжує конфлікти та позбавляє невинних цивільних осіб основних прав людини, і ця акція — найбільша на сьогоднішній день, спрямована на корупцію — демонструє постійні зусилля притягнути до відповідальності причетних до корупції», — йдеться у заяві відомства.
Стефан Янев, тимчасовий прем’єр-міністр Болгарії, заявив, що Вікторія Нуланд, заступниця державного секретаря США з політичних питань, телефоном повідомила його про цей крок, який є частиною зусиль для ефективної протидії корупції в Болгарії. «У наших взаєминах із партнерами та союзниками ми однозначно поділяли нашу впевненість, що боротьба з корупцією в усіх її формах повинна бути безумовним принциповим та практичним пріоритетом», — йдеться у заяві болгарського Міністерства закордонних справ.
Цей крок відбувся напередодні позачергових парламентських виборів у Болгарії 11 липня та після масових протестів проти корупції 2020 року. У Міністерстві фінансів США заявили, що запровадили санкції проти бізнесмена та олігарха Василя Божкова, звинувативши його у планах створити канал для російських лідерів для впливу на уряд Болгарії та підкупі урядовців.
Один із найзаможніших людей Болгарії втік із країни 2020-го, щоб уникнути кримінальних звинувачень у вимаганні, шахрайстві з податками та торгівлі впливом. Він усе заперечує і зараз переховується в Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати).
Міністерство фінансів також наклало санкції на Деляна Пеєвського, підприємця та колишнього депутата парламенту, та на Ілька Желязкова, урядовця, котрого Пеєвський використовував для здійснення схем підкупу. Крім цього, Державний департамент США наклав санкції на колишніх болгарських чиновників Александра Манолєва, Петра Гаралампієва, Красимира Томова, а також Пеєвського та Желязкова щодо їхньої нібито причетності до корупції, заборонивши їм та їхнім родинам в’їзд до США.
Як повідомляв «Міст», США вводять санкції проти Туреччини за угоди з РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply