Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

Захід критикує засудження у КНР канадського бізнесмена

Автор:

|

Серпень 24, 2021

|

Рубрика:

Захід критикує засудження у КНР канадського бізнесмена
Майкл Спейвор

Країни Заходу критикують засудження у Китайській Народній Республіці (КНР) до 11 років ув’язнення канадського бізнесмена Майкла Спейвора. Минулого тижня суд у м. Даньдун визнав його винним у «шпигунстві та незаконному розголошенні державної таємниці». Канада, Європейський Союз (ЄС), США, Німеччина та Франція різко розкритикували це рішення суду та закликали звільнити бізнесмена.
Майкл Спейвор — засновник компанії Peaktu Cultural Exchange, яка організовує туристичні, ділові та спортивні поїздки до Корейської Народно-Демократичної Республіки. Він зустрічався з Кім Чен Ином, лідером країни, й організовував поїздки туди зірки баскетболу Денніса Родмана. Підприємця затримали в КНР у грудні 2018 року разом зі співвітчизником Майклом Коврігом, колишнім канадським дипломатом. У червні минулого року їм обом висунули звинувачення у шпигунстві. Суд над п. Спейвором тривав лише три години. Спостерігачів на нього не пустили.
За словами Домініка Бартона, посла Канади в КНР, китайська влада звинувачує п. Спейвора серед іншого і в тому, що робив заборонені фотографії військових літаків. Як стверджує дипломат, підсудний має можливість подати апеляцію.
Експерти вважають, що затримавши п. Спейвора та п. Ковріга, Пекін таким чином відповів на затримання у Ванкувері (провінція Британська Колумбія) Мен Ваньчжоу, фінансової директорки китайської технологічної компанії Huawei Technologies. Її затримали за запитом США. Процес щодо екстрадиції триває й досі — вирок у справі очікують за кілька місяців.
Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Канади, назвав цей вирок «абсолютно неприйнятним і незаконним». «Вердикту п. Спейверу передували більш ніж два з половиною роки свавільного затримання, відсутність прозорості судового процесу та суд, який навіть не відповідав мінімальним стандартам, яких вимагає міжнародне право», — заявив він.
Розкритикували вирок канадцю і в ЄС. «Свавільним затриманням не місце у міжнародних відносинах», — заявив Шарль Мішель, голова Європейської ради. «Спейвора і Ковріга треба звільнити «негайно і беззастережно», — наголосив Ентоні Блінкен, державний секретар США.
Гайко Маас, міністр закордонних справ Німеччини, назвав судове рішення щодо Майкла Спейвора ще одним важким ударом по встановленій меті китайського керівництва зміцнити верховенство права. Суд над канадцем провели у закритому режимі, а його права були обмежені у спосіб, що суперечить міжнародному праву. Франція також рішуче засудила свавільний характер цього судового рішення. Сам підприємець подякував усім після вироку за підтримку і зазначив: «У мене гарний настрій. Я хочу додому».
Як повідомляв «Міст», слухання про екстрадицію Ваньчжоу з Канади відклали на серпень.
Українська служба DW

About Author

Meest-Online