Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

За вбивства експертів ООН до страти засудили 51 людину

Автор:

|

Січень 31, 2022

|

Рубрика:

За вбивства експертів ООН до страти засудили 51 людину
Зайда Каталан і Майкл Шарп

У зв’язку з убивствами 2017 року Зайди Каталан і Майкла Шарпа, експертів Організації Об’єднаних Націй (ООН) у Демократичній Республіці Конґо (ДРК) до страти засудили 51 людину. Про це повідомив Тресор Кабангу, адвокат у цій справі. Після майже п’ятирічного судового розгляду, відзначеного неодноразовими затримками та смертю кількох підсудних під вартою, військовий суд у м. Кананга нарешті оголосив свій вердикт.
Серед засуджених до страти — Томас Нкашама, місцевий службовець імміґраційної служби, який зустрічався з Каталан і Шарпом за день до їхньої місії. А полковника Жана де Дьйо Мамбвені, який також зустрічався з Каталан і Шарпом перед їхньою місією, засудили до десяти років ув’язнення. Ряд підсудних судили заочно, позаяк їх або не затримали, або вони втекли з-під варти. У ДРК із 2003-го дотримуються мораторію на страту, тому засуджені відбуватимуть довічне ув’язнення.
Каталан і Шарп розслідували конфлікт між урядовими військами й ополченцями в центральному реґіоні Касаї у березні 2017 року, коли їх зупинили на дорозі озброєні люди, вивели у поле та стратили. Конґолезькі офіційні особи поклали відповідальність за вбивства на групу «Камуїна Сапу». Спершу вони заперечували причетність будь-яких державних аґентів, але пізніше заарештували полковника та кількох інших офіційних осіб, які, за їхніми словами, співпрацювали з повстанцями.
Як повідомляв «Міст», у ДРК відьом палили живцем.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply