Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

За шпигування на користь РФ заарештували підрядника Пентаґону

Автор:

|

Грудень 18, 2021

|

Рубрика:

За шпигування на користь РФ заарештували підрядника Пентаґону
Пентаґон

У США затримали колишнього підрядника Міністерства оборони, якого спіймали на спробі шпигунства на користь Російської Федерації (РФ). Згідно з судовими документами, Джон Мюррей Роу-молодший, 63-річний житель Південної Дакоти, намагався надати російському уряду секретну інформацію про національну оборону Сполучених Штатів. Упродовж 40 років він працював інженером-випробувачем у кількох компаніях-підрядниках оборонної промисловості, мав допуски до інформації рівня «секретно» та «Цілком таємно».
Зокрема, працював з аерокосмічними технологіями Військово-повітряних сил США. «Після низки порушень безпеки та виявленого активного інтересу до російських справ, у т. ч. інтерес до того, чи може він отримати допуск до секретної інформації від російського уряду, Роу ідентифікували як потенційну внутрішню загрозу та звільнили з останньої оборонної компанії, в якій він працював», — йдеться у повідомленні Міністерства юстиції.
ФБР розпочала секретну інформацію для того, щоб визначити готовність Роу передати секретну інформацію іноземному уряду. У березні ц. р. він зустрівся зі співробітником ФБР, який видавав себе за аґента російського уряду. Впродовж наступних восьми місяців Роу обмінявся з ним більш ніж 300 листами, в яких підтверджував свою готовність працювати на РФ та обговорював свою обізнаність у сфері національної безпеки США та сфері військових інтересів. В одному з листів розкрив дані щодо конкретних деталей систем електронної протидії, яку використовують на військових винищувачах США. Роу підозрюють у спробі передати інформацію про національну оборону США іноземному уряду. Максимальне покарання у разі визнання його провини — довічне ув’язнення.
Як повідомляв «Міст», групу військових у Болгарії звинуватили у шпигунстві для РФ.

About Author

Meest-Online