Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

За геноцид у Руанді судять головного пропаґандиста

Автор:

|

Жовтень 13, 2022

|

Рубрика:

За геноцид у Руанді судять головного пропаґандиста
Фелісьєн Кабуга

У Гаазі (Нідерланди) судять Фелісьєна Кабугу, 89-річного пропаґандиста з Руанди, якого звинувачують у закликах до геноциду, фінансуванні збройних загонів і політичних організацій, відповідальних за геноцид 1994-го. Кабугу вважають одним із натхненників одного з найкривавіших геноцидів у світі, що стався в африканській Руанді. Тоді трохи більше ніж за 100 днів загинули від 500 тис. до 1 млн людей.
Тривале історичне протистояння між двома ворогуючими етносами — хуту і тутсі — перетворилося на криваву бійню з мачете, де хуту (більшість населення Руанди) фактично винищили тутсі. Кабугу був хуту і засновником та головним спонсором «Вільного радіо і телебачення тисячі пагорбів». Також його звинувачують у підтримці «інтерахамве» — збройних загонів, що здійснювали масові вбивства мирних жителів. Вважають, що він закуповував сотні тисяч мачете і іншу зброю для бойовиків.
«Радіо тисячі пагорбів» й особисто Кабуга закликали брати участь у масових вбивствах тутсі. Радіостанція стала платформою для підбурювання до вбивства та ґвалтування жінок-тутсі (таких злочинів зафіксували майже 500 тис.). Йому вдалося переховуватися від суду більше 20 років, але 2020-го Кабугу затримали у Парижі (Франція).
Через своїх адвокатів Кабуга заявив про свою невинуватість, не раз стверджуючи, що висунуті проти нього звинувачення не відповідають дійсності. Зокрема, адвокат благав про припинення судового процесу на підставі слабкого фізичного та психічного здоров’я Кабугу.
Суд над руандійським пропаґандистом увійде в історію як один із найрідкісніших прикладів того, що відтермінування правосуддя не обов’язково означає відмову від нього. Медіа також є засобом масового знищення, як у випадку геноциду в Руанді, і мають силу підбурювати ціле покоління проти людей із різним ідеологічним, релігійним, моральним і расовим походженням.
Як повідомляв «Міст», Франція визнала свою відповідальність за геноцид у Руанді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply