Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Янукович знову розповів про «держпереворот»

Автор:

|

Серпень 18, 2021

|

Рубрика:

Янукович знову розповів про «держпереворот»
Янукович

Президент-утікач Янукович опублікував звернення до українців, в якому знову загадав про «держпереворот» і залежність України від російсько-американських відносин. За його словами, події на Майдані 2013-2014 рр. стали результатом побудови проєкту «Антиросія». «Ми знали про цю загрозу і робили все, щоб запобігти катастрофі. Ми забезпечували свободу слова навіть у тих випадках, коли ця «свобода» зазіхала на підвалини державності, і ми не перешкоджали праву жителів західних областей споруджувати пам’ятники тим, кого вони вважали своїми національними героями навіть ціною образи історичної пам’яті жителів південного сходу, і ми не переслідували членів націоналістичних організацій, вважаючи, що вони оцінять толерантність держави; ми на багато заплющували очі. Не думаю, що це була помилкова політика. Державний переворот, що стався 2014-го, не був результатом нашої «м’якості». Він був зумовлений реалізацією проєкту «Україна як Антиросія», —заявив він.
Колишній глава держави згадав слова іншого експрезидента, Леоніда Кравчука, котрий заявляв, що найбільшою своєю помилкою вважає те, що вірив Росії. «Так, і до 2014 року у нас були розбіжності з Російсько Федерацією (РФ), але ми вирішували їх шляхом перемовин, взаємних поступок. Однак нам це вдавалося, бо по обидва боки було розуміння необхідності рухатися вперед шляхом поглиблення взаємовигідної співпраці в усіх сферах двосторонніх відносин, що гарантувало нашим народам підвищення добробуту, тобто досягнення головної мети будь-якого відповідального державного керівництва. Завдяки цьому Україна демонструвала хороші темпи економічного зростання, посилювала соціальну складову своєї внутрішньої політики. З таким багажем ми прийшли до події, яка, як виявилося згодом, стала спусковим гачком для початку демонтажу тієї України, яку ми будували — країни, яка обрала шлях поступової інтеграції в загальноєвропейський економічний і політичний простір при збереженні традиційних зв’язків як із РФ, так і з іншими республіками колишнього СРСР. Цим тригером стало питання про підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом», — зазначив Янукович.
Він вважає, що головною помилкою в історії України була не обманута довіра до РФ, а відмова від добросусідства з нею. «До чого це призвело? До війни, розколу українського суспільства, перманентної соціальної нестабільності, найглибшої економічної кризи, розгулу радикальних націоналістичних організацій, переслідування опозиції, закриття неугодних режиму телевізійних каналів. Це призвело до того, що громадянам Донбасу пропонують їхати до РФ, якщо вони не бажають підтримувати насильницьку українізацію, проведену, як це не дивно, російськомовним керівництвом держави, а жителям Криму відмовляють у праві вважати півострів своєю батьківщиною, позаяк вони там, нібито, лише тимчасові гості», — правив утікач.
Він вважає, що напередодні 30-річчя своєї незалежності Україна опинилася «повністю залежною» від стану американсько-російських відносин, при цьому подумки бажаючи їхнього подальшого погіршення, що в принципі не відповідає інтересам ні американського, ні російського народів». Наприкінці Янукович похвалив своє правління: «Те, що народ при нашій владі жив краще — це факт».
Як повідомляв «Міст», суд ЄС скасував рішення про замороження активів Януковича.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply