Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Якою вакциною щепитимуть канадців тепер

Автор:

|

Квітень 02, 2021

|

Рубрика:

Якою вакциною щепитимуть канадців тепер

Американська компанія Moderna відклала постачання 590,4 тис. доз вакцини від Covid-19 в Канаду через затримку при контролі якості. Про це повідомила Аніта Ананд, міністерка у справах державної служби та закупівель. У компанії заявили, що відправлять дози не пізніше 1 квітня, і пообіцяли, що це відстрочення не зрушить терміни постачання наступних 855 тис. 600 доз, запланованих на 5 квітня. загалом Канада вже отримала 5,9 млн доз вакцини від коронавірусу. Також зі США мають прибути ще близько 1,2 млн доз вакцини компанії Pfizer і 1,5 млн доз AstraZeneca.
Крім цього, Канада припинила використання вакцини проти коронавірусу від компанії AstraZeneca для людей у віці до 55 років через ризик утворення тромбів. «З урахуванням потенційних ризиків існує значна невизначеність щодо користі від вакцинації AstraZeneca дорослих людей у віці до 55 років», — заявила Шеллі Дікс, заступниця голови Національного консультативного комітету з імунізації.
За словами Джосс Реймер із цільової групи з впровадження вакцини в провінції Манітобі, ймовірність тромбозу у вакцинованих препаратом AstraZeneca становить один до 100 тис. «Раніше передбачалося, що цей побічний ефект спостерігають в одному з мільйона випадків», — зазначила вона.
Своєю чергою, Даґ Форд, прем’єр-міністр Онтаріо, запевнив, що за необхідності без вагань заборонить застосування вакцини AstraZeneca. «Якщо виникнуть якісь проблеми у віковій групі до 55 років, я краще почекаю місяць-другий, коли з’являться Pfizer, Moderna і J&J, ніж ризикувати з AstraZeneca», — заявив він.
Глава провінційного уряду також зазначив, що згідно з «рекомендаціями федерального уряду», AstraZeneca визнана безпечною для людей, старших за 55 років і що ті, хто був щеплений вакциною AstraZeneca в Онтаріо, «нічим не ризикували».
У березні ц. р. країни почали масово відмовлятися від використання вакцини AstraZeneca. Підставою стали випадки формування тромбів і порушення згортання крові у щеплених, які в низці випадків привели до смерті. Зокрема, тимчасово відклали вакцинацію препаратом AstraZeneca Норвегія, Швеція, Фінляндія, Ісландія й Ірландія.
Тож, аби розвіяти сумніви в безпечності вакцини AstraZeneca, Крістін Елліот, міністерка охорони здоров’я Онтаріо, 29 березня на камеру в аптеці Торонто близько 9.15 ранку отримала першу дозу цього препарату. «Важливо, щоб кожен житель Канади зробив щеплення, — закликала урядовиця. — Чим більше людей прищеплять, тим швидше все ми зможемо повернутися до нормального життя». «Всі чотири схвалених для застосування в Канаді вакцини безпечні», — додала вона.
А починаючи з 29 березня допустимий вік для запису на прийом для отримання вакцини становить 75 років. Люди похилого віку, які відповідають віковим вимогам, можуть записатися на прийом через віртуальну систему Онтаріо або телефоном 1-888-999-6488. Кожен, хто старший 60 літ, може записатися на прийом, щоб зробити перше щеплення від коронавірусу, хоча вони отримають доступ до нього різними способами.
Онтаріо продовжує першу фазу свого плану впровадження вакцини. Та всім охочим, котрі ще не досягли віку 60 років, і не схильні до високого ризику зараження Covid-19, доведеться ще трохи почекати. Ось хто може отримати корона вірусну вакцину: ті, хто народилися 1946 року і раніше, ця група може записатися на прийом для вакцинації будь-яким способом; дорослі корінні жителі; пріоритетні групи, зокрема, медичні працівники.
Кому більше 70 років в одних реґіонах або 75 років в інших, вони можуть використовувати сайти вакцинації, створені місцевим відділенням громадської охорони здоров’я. Тим, кому від 60 до 70 років, можуть спробувати записатися на прийом для отримання вакцини в аптеці або у свого сімейного лікаря.
Як повідомляв «Міст», РФ поширює фейки про чужі вакцини, щоб продавати свою.

Катерина Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply