Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Виверження вулкану Хунга Хапай

Автор:

|

Січень 18, 2022

|

Рубрика:

Виверження вулкану Хунга Хапай
Підводний вулкан Хунга Хаапай

Українські вчені зафіксували ударні хвилі від виверження вулкану в Королівстві Тонга, розташованого на півдні Тихого океану. Фахівці стверджують, що ударні хвилі від виверження обігнули нашу планету двічі. «Підтвердженням цього є численні вимірювання цифрових барометрів у багатьох країнах. Чутливі датчики засікли стрибок щільності повітря (отже, й атмосферного тиску), що добре помітно на барограмах», — йдеться у повідомленні вчених. Стрибки атмосферного тиску зафіксували на приватних метеостанціях у Харкові, Дергачах, Сахновщині та Вертіївці. Амплітуда короткочасних коливань становила 1,2-1,8 мм ртутного стовпчика.
Наслідки виверження вулкану зафіксували й українські полярники в Антарктиді. Явище викликало землетрус магнітудою 5-5,8 і цунамі. До станції дійшла хвиля заввишки 60 см, і це попри на те, що акваторії вкриті суцільною кригою.
Шейн Кронін, професор Оклендського університету, вважає, що виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай у Тихому океані було найпотужнішим його виверженням з 1100 року. Він зазначив, що, згідно з висновками науковців, значні виверження кальдери стаються приблизно кожні тисячу років. «Наше дослідження більш ранніх вивержень дає підстави припустити, що це один із найпотужніших вибухів, які вулкан здатний зробити», — наголосив вулканолог.
Як повідомляв «Міст», у ДРК прокинувся вулкан Ньїраґонґо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply