Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Вироки у справі Charlie Hebdo

Автор:

|

Грудень 17, 2020

|

Рубрика:

Вироки у справі Charlie Hebdo

Суд у Парижі оголосив вироки 13 підозрюваним спільникам ісламістів-терористів, котрі 2015 року атакували редакцію часопису Charlie Hebdo. Підсудних звинуватили в пособництві братам Саїду та Шерифу Куачі, котрі влаштували різанину в Charlie Hebdo, й їхньому спільнику Амеді Кулібалі, який захопив заручників у крамниці кошерних продуктів.
Алі Різа Полата, обвинуваченого прокурорами в тому, що був правою рукою одного з нападників, визнали винним у співучасті в терористичних злочинах і засудили до 30 років позбавлення волі. Такий же термін суд заочно призначив Хаят Бумеддієне, партнерці одного з нападників, котра після вчинення теракту втекла до Сирії.
Максимально суворе покарання — довічне ув’язнення — призначили Мохаммеду Бельхусіну, одному з головних підозрюваних, котрого вважають ідейним натхненником нападу. Втім, його засудили заочно, адже він також встиг втекти до Сирії, і за непідтвердженими даними, вважається загиблим.
Решту обвинувачених засудили до менш тривалих термінів — від чотирьох років. У шістьох із них суд не побачив терористичних мотивів, що допомогло домогтися пом’якшення вироку. Загалом перед судом у справі про напади постали 14 підозрюваних, троє з них — заочно. Всі особи, котрі були присутні в суді, були засуджені за свою роль в наданні підтримки здійснення нападу. 14-го обвинуваченого, Мехді Бельхусіна, брата Мохаммеда, котрого також вважають загиблим, не засудили, позаяк суд визнав, що він вже був засуджений на окремому судовому процесі в січні ц. р.
Як повідомляв «Міст», унаслідок стрілянини в паризькому офісі сатиричної газети Charlie Hebdo 7 січня 2015 року загинули дванадцятеро людей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply