Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

ВООЗ оголосила про перемогу над малярією в КНР

Автор:

|

Липень 02, 2021

|

Рубрика:

ВООЗ оголосила про перемогу над малярією в КНР
Малярію переносять комарі

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила Китайську Народну Республіку (КНР) вільною від малярії після 70-річних зусиль по боротьбі з цим захворюванням. У країні вже чотири роки не реєстрували жодного випадку недуги, що означає, що вона вільна від малярії. За словами Тедроса Аданома Гебреєсуса, генерального директора ВООЗ , успіху КНР досягнула важкою працею і десятками років цілеспрямованих і послідовних дій.
Пекін називає відсутність малярії в країні «великим досягненням у справі захисту прав людини в Китаї». «Комуністична партія Китаю і китайський уряд завжди приділяли пріоритетну увагу охороні здоров’я, безпеці та процвітанню людей, — заявив офіційний Ван Веньбінь, представник Міністерства закордонних справ КНР. — Ліквідація малярії — великий вклад його країни у здоров’я людини і глобальний прогрес у сфері прав людини».
Малярія — небезпечне для життя захворювання, яке викликають паразити, що передаються людям через укуси комарів. Загалом хвороба починається з таких симптомів, як лихоманка, головний біль і озноб, а без лікування може швидко прогресувати до важкого стану людини і часто до смерті.
У 1940-х роках Китай реєстрував 30 млн випадків захворювання на рік. З того часу кількість хворих значно знизилася. В країні застосовують різні методи, щоб розірвати цикл передачі паразита через комарів. Зокрема, протималярійні препарати, обприскуючи місця розмноження комарів і розвішуючи оброблені інсектицидами сітки.
Хоча малярії можна запобігти і вилікувати її, якщо вчасно діагностувати та лікувати, 2019 року в усьому світі зареєстрували 229 млн випадків малярії та 409 тис. випадків смертей від неї. Близько 94 % всіх випадків зараження реєстрували в Африці.
Країни можуть подати заяву в ВООЗ про сертифікацію країни як вільної від малярії, після того, як упродовж чотирьох років поспіль немає нових випадків захворювання. Потім вони необхідно надати докази цього і продемонструвати свою здатність запобігти будь-якому спалаху в майбутньому. За даними ВООЗ, КНР стала 40-ю країною, оголошеною вільною від малярії. В останні кілька років такий статус отримали також Арґентина, Алжир та Узбекистан.
Як повідомляв «Міст», ліки від малярії підвищують ризик смерті від коронавірусу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply