Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Від КНР вимагають звільнити з-під арешту громадян Канади

Автор:

|

Червень 29, 2020

|

Рубрика:

Від КНР вимагають звільнити з-під арешту громадян Канади
Майкл Ковріг

Прокуратура Пекіна, столиці Китайської Народної Республіки (КНР), 19 червня звинуватила Майкла Ковріга, канадського громадянина, у шпигунстві для отримання розвідувальних даних державної таємниці, а прокурори у місті Дандонґ звинуватили Майкла Спейвора, також громадянина Канади, у шпигунстві на користь іноземної компанії та незаконному передаванні даних, що становлять державну таємницю. Чоловіки перебувають у китайських слідчих ізоляторах уже 18 місяців після того, як їх затримали невдовзі після арешту у Канаді на запит США Менґ Ванжу, фінансової директорки китайської корпорації Huawei. Пекін завжди заперечував зв’язок між цими затриманнями.
Канада дуже стурбована висуненням двом її громадянам офіційних обвинувачень у шпигунстві. Про це заявив Франсуа-Філіп Шампань, міністр закордонних справ Канади. «Ми знаємо, що КНР вирішив офіційно висунути обвинувачення Майклу Коврігу та Майклу Спейвору. Канада дуже розчарована та занепокоєна. Як від самого початку заявляв уряд Канади, їх затримали невиправдано. Канада продовжує закликати КНР до їхнього негайного звільнення», — зазначив він.
Міністр наголосив, що справа звільнення з-під арешту двох канадців залишається найвищим пріоритетом уряду Канади. «Ми глибоко стурбовані, що канадським посадовцям із середини січня не надають консульського доступу до п. Ковріга та п. Спейвора. Канада продовжує вимагати негайного консульського доступу до них у відповідності до Віденської конвенції про консульські відносини», — наголосив він і додав, що Канада продовжує виступати на захист п. Ковріга та п. Спейвора разом із міжнародними партнерами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply