Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Верховний суд Іспанії усунув із посади главу уряду Каталонії

Автор:

|

Вересень 29, 2020

|

Рубрика:

Верховний суд Іспанії усунув із посади главу уряду Каталонії
Кім Торра

Верховний суд Іспанії ухвалив рішення, яке забороняє Жоакіму (Кіму) Торрі, голові уряду Каталонії, займати державні посади упродовж 18 місяців. Рішення ухвалили одноголосно. Також його оштрафували на 30 тис. EUR. «Він не раз уперто відмовлявся виконувати розпорядження Центральної виборчої комісії (ЦВК) прибрати певні символи з громадських будівель, що належать женералітету, під час виборчого процесу», — йдеться в рішенні суду.
Процес пов’язаний із подіями, які відбувалися під час передвиборчої кампанії навесні 2019 року, коли на адміністративних будівлях у Барселоні вивісили символіку прихильників руху за незалежність Каталонії та заклики до звільнення ув’язнених політиків. ЦВК Іспанії вимагала прибрати цю символіку, однак Кім Торра цю вимогу ігнорував.
Тепер п. Торра має покинути посаду глави реґіонального уряду, а місцевий парламент має обрати йому заміну. Його обов’язки виконуватиме Пере Арагонес, його заступник. Втім, у каталонському парламенті заявили, що його члени проігнорують рішення суду. А в Офісі глави уряду Каталонії повідомили, що рішення набуде чинності, лише коли п. Торрі про нього повідомлять особисто.
Політичні експерти побоюються, що рішення, ухвалене за кілька днів до 1 жовтня, дня, коли три роки тому відбувся референдум про незалежність Каталонії, може знову призвести до ескалації конфлікту між центральною владою Іспанії та місцевими прихильниками руху за відокремлення реґіону від Іспанії. Після оголошення рішення Верховного суду кілька каталонських організацій вже закликали до акцій протесту.
Як повідомляв «Міст», минулого разу Каталонія повстала у жовтні 20019 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply