Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Вакцина від коронавірусу буде готова восени

Автор:

|

Квітень 18, 2020

|

Рубрика:

Вакцина від коронавірусу буде готова восени
Сара Ґілберт

Випробування вакцини від коронавірусу, які ведуть вчені Оксфордського університету, ставлять за мету досягти результату ефективності до вересня ц. р. І виробництво вже триває. Команда на чолі зі Сарою Ґілберт, професоркою вакцинології, найняла 500 добровольців віком від 18 до 55 років. Вони будуть брати участь на ранніх і середньотермінових етапах випадкових контрольованих випробувань вакцини.
Опісля до групи залучать й дорослих старшого віку. У фінальній стадії випробування будуть брати участь 5 тис. людей. Проф. Ґілберт каже, що терміни дуже стислі й амбітні, однак цілком реальні. «Ми будемо сподіватися отримати. Принаймні, якусь кількість доз, готових до застосування вже у вересні. Їх не вистачить на всіх до того часу. Але чим більше ми зможемо виготовити, починаючи від сьогодні, тим більше доз у нас буде», — зазначила вона і додала, що добровольців, охочих брати участь у випробуваннях, багато. Тож Оксфордський університет більше не приймає нових заявок охочих. Сара Ґілберт, чиї дослідження вакцин в Оксфордському університеті почалися 1994 року, отримала 2,8 млн USD від Національного інституту медичних досліджень Великої Британії у березні 2020-го. Ці гроші повинні допомогти пришвидшити зусилля команди дослідників, націлених на пошук вакцини від Covid-19.
Експериментальна імунізація, яку проводить проф. Ґілберт, один із перших таких клінічних експериментів. У Всесвітній організації з охорони здоров’я налічили вже 70 потенційних вакцин на етапі розробки. Ще три вже проходять випробування на людях. Під час випробувань, які проводить Сара Ґілберт, 510 учасників поділять на п’ять груп, за якими будуть спостерігати впродовж шести місяців з можливістю продовження нагляду на рік.
Одна з груп отримає другу внутрішньом’язову ін’єкцію через чотири тижні після першої імунізації. Дослідження націлене перевірити ефективність, безпечність й імуногенність вакцини під назвою ChAdOx1 nCoV-19. Декотрі випадкові учасники отримають замість неї вакцину від менінгококової хвороби. Такі учасники стануть контрольною групою.
Як повідомляв «Міст», у США розпочали тестування вакцини від коронавірусу на добровольцях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply