Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

В Угорщині випустили підручник із антиукраїнською пропаґандою

Автор:

|

Вересень 08, 2022

|

Рубрика:

В Угорщині випустили підручник із антиукраїнською пропаґандою

В Угорщині розробили підручник із географії для учнів 8 класів, який переповнений антиукраїнською пропаґандою та спотвореними фактами. Навчальний матеріал може налаштувати школярів на вороже ставлення до України.
Це офіційний підручник, обов’язкова навчальна книга для угорських школярів. У ньому угорські автори заявили, що Карпати — єдині гори в Україні (тоді як на території Криму також є гори). Вони також повідомили, що біля підніжжя Карпат «розташовані історичні угорські міста Унгвар (Ужгород), Мункач (Мукачеве) та Хуст.
У підручнику школярів також переконують, що в Україні триває громадянська війна, і, швидше за все, Росія до неї не причетна. «У багатонаціональній Україні розподіл територією національностей дуже нерівномірний. Більшість — це українці за національністю, але на сході країни є значна частка росіян, а на Кримському півострові вони становлять більшість. Дві східнослов’янські мови (російська, українська) дуже схожі, а п’ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Попри це дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів», — заявили угорські «географи».
На малюнку, який пропонують розглянути дітям, зображено, як російський ведмідь і чоловіки у символіці США й Європейського Союзу розривають прапор України. Школярам ставлять запитання: «Кому (з них) має належати Україна?» Підручник містить і відверто неправдиві факти. Приміром, про те, що Україна отримує російські вуглеводні за вигіднішою ціною, ніж інші країни.
Угорських школярів переконують, що Україна — погане місце для життя, а угорці в Україні нібито страждають найдужче. «Здоров’я населення погане, люди можуть сподіватися чи не на найнижчу тривалість життя на континенті. Загальна економічна ситуація в Україні не є сприятливою для угорців, до того ж Закарпаття є одним із найбільш відсталих районів», — запевняють «географи».
«Міністерство закордонних справ (МЗС) України знає про ситуацію із підручником географії для восьмого класу в Угорщині. Українські дипломати провели зустріч в угорському зовнішньополітичному відомстві, під час якої наголосили на неприйнятності подання недостовірних і викривлених фактів про Україну», — заявив Олег Ніколенко, речник МЗС, і додав, що Київ вимагає якнайшвидшого виправлення неправдивих даних у підручнику.
Як повідомляв «Міст», через проросійську позицію Угорщина втрачає союзників.

About Author

Meest-Online