Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

В Осло вручили Нобелівську премію миру

Автор:

|

Грудень 12, 2022

|

Рубрика:

В Осло вручили Нобелівську премію миру
Ян Рачинський та Олександра Матвійчук

Відбулася церемонія вручення Нобелівської премії миру, лавреатами якої 2022 року стали російське правозахисне товариство «Меморіал», українська громадська організація «Центр громадянських свобод» та Алесь Бєляцький, засновник білоруського правозахисного центру «Вясна».
«Меморіал», ліквідований у Російській Федерації (РФ) за рішенням суду, представляв Ян Рачинський, ексголова правління організації. У своєму виступі він подякував Нобелівському комітету за його рішення про спільне присудження нагороди правозахисникам із РФ, Білорусі й України. Він зазначив, що після приходу до влади Путіна нове російське керівництво та його ідеологічна обслуга розпочали запеклі та аґресивні «війни пам’яті» проти своїх сусідів, діючи аж ніяк не в ім’я історичної правди, а заради власних політичних інтересів. «Скінчилося тим, що боротьба з «націоналізмом» і «бандерівщиною» стала ідеологічним обґрунтуванням і пропаґандистським забезпеченням божевільної та злочинної загарбницької війни проти України», — сказав правозахисник.
При цьому він наголосив, що «жахливий вантаж», який упав на плечі після вторгнення РФ в Україну 24 лютого, став не легшим, а важчим після звістки про присуджену «Меморіалу» Нобелівську премію миру. «Ні, це не вантаж національної провини. Не варто взагалі говорити про національну або якусь ще колективну провину, хоча б тому, що концепція колективної провини рішуче відкидає правова свідомість. Спільна робота учасників нашого руху ґрунтується на зовсім іншій світоглядній основі — на розумінні громадянської відповідальності за минуле та сьогодення», — зазначив діяч.
Від імені Алеся Бєляцького премію отримала його дружина Наталія Пінчук. Білоруський правозахисник, який майже півтора роки перебуває у мінському слідчому ізоляторі, присвятив нагороду мільйонам білорусів, які захищають свої громадянські права.
Як повідомляв «Міст», нобелівські лавреати підтримують Україну.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply